Národní parky Šumava zavřely střediska: Na děti ale nezapomínají!

Zdroj: pixabay

PLZEŇSKÝ KRAJ – Kvůli vypuklé pandemii nového koronaviru byly bohužel nuceny uzavřít svá střediska environmentální výchovy též Národní parky Šumava, Podyjí a České Švýcarsko.

Ty ale i tak na nás nezapomínají a nabízejí alespoň část svých pomůcek on-line. Na webových stránkách tří Správ Národních parků je k dispozici množství samoobslužných pracovních listů, pomocí kterých se mohou předškoláci a mladší i starší děti vzdělávat o přírodě Šumavy, Podyjí a Českého Švýcarska.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Martina Kučerová, vedoucí oddělení informačních středisek a středisek environmentální výchovy k tomu vysvětluje: „Vzhledem k tomu, že nemůžeme nyní děti uvítat v našich střediscích a v šumavské přírodě, doufáme, že budou pracovní listy dobrým pomocníkem při výuce doma s rodiči. Více než 70 pracovních listů z dílny Národního parku Šumava vám například představí jednotlivé živočichy Národního parku Šumava jako např. rysa, vlka, tetřeva, tetřívka, kočku divokou a mnoho dalších druhů.“

Jakub Juda, vedoucí oddělení veřejných vztahů Správy NP České Švýcarsko k tomu dodává: „Na internetových stránkách Národního parku České Švýcarsko najdou zájemci volně ke stažení skoro dvě desítky publikací a pracovních materiálů, které jsou koncipované tak, aby byly k užitku jak dětem, tak i dospělým. Dobrým začátkem mohou být například komiksy o zdejších zvířatech, na které pak navazují i pracovní listy.“

Národní park Podyjí připravil sérii materiálů, se kterými zvládnou děti pracovat i samy. Zde naleznou například kolekci hádanek, doplňovaček a kvízů Podyjské luštění. „Začíst se mohou také do pětice podyjských komiksů, které přiblíží například život vyder či kudlanek nebo nebezpečí invazních rostlin. K dispozici jsou zde i ukázky z nejnovější publikace, z česko–německého ilustrovaného přírodovědného slovníků a průvodce po biotopech Společně přírodou,“ zakončuje mluvčí Správy NP Podyjí David Grossmann.

Odkazy na volně dostupné environmentální materiály:

NP Šumava
NP České Švýcarsko
NP Podyjí