Nemocnice v Jindřichově Hradci má v karanténě 18 zaměstnanců

Nemocnice Jindřichův Hradec (zdroj FB Nemocnice Jindřichův Hradec)

JINDŘICHŮV HRADEC – Nemocnice v Jindřichově Hradci má aktuálně v karanténě osmnáct svých zaměstnanců. Tento počet zatím neomezil její běžný provoz a akutní péče je i nadále poskytována v plné šíři. Stanice JIP byla uzavřena. Následně byla zahájena důkladná dezinfekce celých prostor.

Již ve středu jsme vás informovali o tom, že v jindřichohradecké nemocnici byla potvrzena nákaza Covid-19 u zdravotní sestry z interní jednotky intenzivní péče (článek najdete zde).

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V rámci dalších opatření byly od personálu Interního oddělení odebrány vzorky. V současné době dokončuje Nemocnice Jindřichův Hradec ve spolupráci s Krajskou hygienickou stanicí trasování kontaktů.

„Problémem jsou menší zásoby osobních ochranných prostředků, zejména respirátorů FFP3 (minimum), ale i FFP2. Vzhledem k výraznému zvýšení počtu vyšetření na našem odběrovém místě se také dostáváme na minimální zásobu výtěrových tamponů,“ uvedl předseda představenstva Miroslav Janovský.