Rozhodli jste sami, kde bude policie měřit 22. dubna rychlost!

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Už jste někdy slyšeli o tak zvaném Speed maratonu? Jedná se o dopravně bezpečnostní akci, která proběhne 22. dubna v celé Evropě. U nás ji zaštiťuje Policie České republiky a aktivně zapojit se mohou i občané, kteří polici pomohou vytipovat místa, kde řidiči často porušují předpisy.

Akce je zaměřená na dodržování stanovených rychlostních limitů. Policie bude 22. dubna na předem vytipovaných rizikových místech provádět po celý den měření rychlosti: „Cílem těchto preventivních akcí je především snížit dopravní nehodovost a zvýšit bezpečnost na pozemních komunikacích,“ říká o akci Hana Rubášová, tisková mluvčí Policie České republiky.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Kromě speciálních analýz, díky kterým policisté nebezpečná místa určují, mají možnost doporučit nějakou lokalitu policistům i sami občané. Ti na internetové stránce Speed maratonu hlasovali po celý únor, která místa se letos ocitnou na mapě měření. Lokality, které na základě hlasování policie vybrala, najdete v mapce na stránkách Speed maratonu. Projekt je přímou možností, jak mohou občané sami rozhodnout o zvýšení dopravní bezpečnosti ve svém okolí.