Buďte v lese opatrní. Na Blanensko vyjížděl pyrotechnik hned třikrát

foto: Policie JMK

BLANSKO – Během týdne vyjížděl na Blanensko hned třikrát pyrotechnik. Ve dvou případech se jednalo o nález z druhé světové války, ve třetím šlo o planý poplach.

Ve středu 25. března v odpoledních hodinách nahlásil nález podezřelého předmětu muž, který se procházel v lese Maňůvka. Na místo se ihned dostavila policejní hlídka a pyrotechnik. Ten zjistil, že se jedná o protipancéřový granát ráže 75 mm z 2. světové války. O dva dny později oslovila v odpoledních hodinách policejní hlídku žena z Klepačova. Při venčení svého psa nalezla podezřelý předmět válcovitého tvaru, připomínající nevybuchlou munici. V tomto případě však pyrotechnik vyhodnotil, že se nejedná o munici, ale předmět raději odvezl. Potřetí vyjel pyrotechnik v úterý ráno do lesa na Boskovicku v katastrálním území Drválovice v lokalitě pod výletištěm, kde byl hlášen nález nebezpečného předmětu o délce 30 cm. Obdobný nález zde byl již dříve. „Byl to dělostřelecký granát ráže 75 mm z 2. světové války. Veškeré nalezené předměty si pyrotechnik převzal k následné odborné likvidaci,“ uvedla mluvčí policie  Lenka Koryťáková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.