Na Vysočině máme 124 potvrzených případů Covid-19, jeden člověk se už vyléčil

Kontrolní stan u vstupu do havlíčkobrodské nemocnice. Foto: Libor Blažek

VYSOČINA – Testy prokázaly celkem 124 osob s nákazou Covid-19 na Vysočině. Podle údajů zveřejněných Krajskou hygienickou stanicí kraje Vysočina se vyléčil první pacient, naopak starší žena z Domova pro seniory v Břevnici po převezení do havlíčkobrodské nemocnice v závěru minulého týdne zemřela. Hygienici přikázali 41 karantén a již u bezmála 1 200 lidí doporučili testování.

Nejvyšší počet případů má stále Havlíčkobrodsko, kde testy prozatím prokázaly 61 případů, následuje Žďársko s 33 případy, kde za posledních 24 hodin přibyl jeden nemocný, na Třebíčsku evidují dvacet případů, na Jihlavsku o polovinu méně a stále žádného testy prokázaného nakaženého nemají na Pelhřimovsku.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle zjištění serveru iRozhlas.cz dva negativní testy na koronavirus za sebou vyléčení potvrdily u pacienta z Jihlavska. Informaci podle serveru potvrdila Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice.

Postupně se na Vysočině daří zvyšovat kapacity odběrů a testovacích laboratoří. Třetí stacionární odběrové místo začalo ve středu 1. dubna fungovat u třebíčské nemocnice, v plánu je také posílení odběrů u Nemocnice Jihlava, kde má vyrůst druhý odběrový stan. Více se dočtete v článku Nemocnice Třebíč otevírá třetí odběrné místo a novoměstská nemocnice chystá laboratoř.

Dvě fungující laboratoře pro testování odebraných vzorků potenciálně nakažených novým typem koronaviru má v dohledné době doplnit laboratoř v novoměstské nemocnici, kde čekají na dodání potřebného materiálu pro diagnostikování. Laboratoř jihlavské nemocnice a Státního veterinárního ústavu v Jihlavě by mohla novoměstská laboratoř podle mluvčí nemocnice Tamary Peckové Homolové doplnit v závěru příštího týdne.