Nezodpovědný řidič havaroval. V nemocnici ho pak testovali na koronavirus

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Na Českobudějovicku v noci na středu havarovalo osobní auto. Řidič byl pod vlivem návykových látek, a navíc se později ukázalo, že měl být v karanténě spolu se svou přítelkyní, která je pendlerka. Mimo službu tak museli být postaveni všichni, kdo u nehody zasahovali.

Řidič s osobním vozidlem havaroval u Hosína na Českobudějovicku. „Vozidlo skončilo na boku a řidič byl zraněn. Policisté také zjistili, že muž řídil, ačkoliv k tomu nemá oprávnění a má pozitivní test na návykové látky,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V nemocnici se situace pro všechny ještě zhoršila. Muž totiž uvedl, že bydlí s přítelkyní, která pracuje v zahraničí a je takzvaná pendlerka a on sám má zvýšenou teplotu. „Řidiči byly odebrány vzorky pro vyšetření možné nákazy Covid-19. Mimo službu a do domácí karantény tak musela hlídka policie, výjezdová skupina hasičů, která řidiče vyprošťovala z vozidla a záchranářský i zdravotnický personál, který s tímto ´výlupkem´ přišel do kontaktu,“ konstatoval policejní mluvčí.

Testy na onemocnění Covid-19 u řidiče byly naštěstí negativní, takže záchranáři i policisté tak mohli znovu nastoupit do služby. Muž se bude samozřejmě zpovídat ze svého protiprávního jednání. Policisté budou také zjišťovat, jaký důvod měla jeho noční jízda. Stále platí omezení nařízená v nouzovém režimu.