Opilý muž si bez dovolení půjčil auto a ještě ani neměl řidičák

Ilustrační foto_Pixabay

LEDEČSKO – Apríl to rozhodně nebyl. Ve středu 1. dubna v jedné obci na Ledečsku si 32letý opilý muž půjčil bez vědomí majitele auto a vydal se večer na cestu. Když se ho policisté pokoušeli zastavit, snažil se jim dokonce ujet. Teď čelí podezření ze dvou trestných činů.

Muž si „vypůjčil“ odložené klíčky od auta a bez vědomí jeho majitele odjel. Vůbec mu přitom nevadilo, že je opilý a není majitelem řidičského oprávnění. Vše vyšlo najevo, když nezodpovědného samozvaného řidiče chtěla zastavit policejní hlídka. „Muž na výzvu nereagoval a snažil se ujet. Po chvíli zastavil a ještě se pokusil o útěk, policisté ho ale dostihli a zastavili,“ upřesnila policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že dechová zkouška odhalila hodnotu 1,72 promile alkoholu.

Navíc při zjišťování majitele vozidla policisté zjistili, že ten o užívání automobilu ze strany dvaatřicetiletého muže vůbec neví. Policisté shromáždili důkazy a sdělili řidiči podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a trestného činu neoprávněného užívání cizí věci, případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.