Prvním pozitivně testovaným na Technické univerzitě Liberec je akademický pracovník

LIBEREC – Test potvrdil pozitivní nález na COVID-19 u jednoho z vědecko-výzkumných pracovníků Technické univerzity v Liberci. Je v domácím léčení, nemoc u něj nemá vážný průběh. Nikdo další z univerzity zatím testován nebyl.

Akademický pracovník (nar. 1964) byl testován v úterý, o výsledku bylo vedení univerzity informováno včera. Jedná se o zaměstnance, který má pracovnu v univerzitním výzkumném ústavu, v budově L.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vedení ústavu je s ním ve spojení, muž je v domácím léčení, má zvýšenou teplotu, potýká se s bolestmi hlavy, na respirační nebo jiné vážnější obtíže si však nestěžuje. Kolegyně, která sídlí ve stejné pracovně jako infikovaný muž, testována na COVID-19 nebyla a je na pozorování doma.

Vedení univerzity rozhodlo o tom, že se bude dezinfikovat univerzitní budova L, kde sídlí Ústav pro nanomateriály a pokročilé technologie. „Dezinfikovány byly dvě patra, ve kterých se nakažený pohyboval, a společné prostory včetně vstupního vestibulu a obou výtahů. Dezinfekci provedla odborná firma,“ uvedl kvestor TUL Vladimír Stach. Menza v hlavním kampusu na Husově ulici byla dnes rovněž zavřená z důvodů dezinfekce prostor jídelny. Od pondělí 6. dubna bude menza opět otevřená.

Foto: Aleš Jungmann