V centru Ostravy téměř uhořela žena. Chystala si snídani?

OSTRAVA – Patrně běžné ranní úkony spojené s přípravou snídaně se málem staly osudnými ženě v Ostravě. Včera krátce před devátou hodnou ranní vyjížděli k požáru v jejím bytě na ulici Dr. Malého záchranáři.

Dle sdělení policie hořelo v bytě ve druhém nadzemním podlaží, kde došlo k výbuchu propan-butanové lahve a následnému požáru v části bytové jednotky: „Policisté bezprostředně po příjezdu na místo jako první zjistili, že se v bytě stále nachází osoba. Proto okamžitě do bytu vnikli a z hořícího interiéru zachránili ženu ve věku 75 let,“ říká mluvčí policie Eva Michalíková.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Postižená dáma se během nehody nadýchala zplodin a utrpěla popáleniny rukou. Policie musela z domu také evakuovat další nájemníky a přítomné osoby: „Jednalo se o více než deset lidí. Na místě samozřejmě zasahovaly všechny složky záchranářů,“ doplnila detaily policejní mluvčí.

Žena, kterou policisté z hořícího bytu zachránili, byla následně předána do péče lékařů. Příčinou požáru byla nejspíš neodborná manipulace s propan-butonovou lahví. Policie už se ženou v dané věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti.