Video: Řidič autobusu pohotově zabránil střetu s dodávkou

zdroj: DPMB

BRNO – Vyložená nepozornost řidiče dodávky málem zavinila dopravní nehodu v Brně. Střetu s nebezpečně jedoucí dodávkou svou bezchybnou reakcí zabránil pohotový šofér autobusu.

Vše se odehrálo 1. dubna v podvečer při průjezdu křižovatky ulic Masná a Hladíkova. Ačkoliv do ní řidič městské hromadné dopravy vjížděl na zelenou, nedal mu nepozorný šofér dodávky přednost. Blížící se srážku odvrátilo až prudké sešlápnutí brzdového pedálu. V důsledku toho však v autobusu došlo k pádu dvou žen, které zraněné musely být převezeny do nemocnice na ošetření. Malému dítěti v kočárku, se kterým cestovaly, se naštěstí jako zázrakem vůbec nic nestalo. „Ačkoliv si viník musel být vědom svého riskantního jednání, ani nepřibrzdil a navíc z místa bezostyšně rychle ujel. Naštěstí už nyní dopravní policisté disponují několika kamerovými záznamy, posle nich už pak nebude žádný problém tohoto hazardujícího šoféra zjistit,“ uvedl mluvčí policie Petr Vala. Podobnou, avšak smrtelnou nehodou, se v první polovině března zabývali brněnští dopravní policisté na ulici Srbská. Psali jsme o ní v článku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.