Za posledních 24 hodin je v kraji o 15 nakažených více

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Krajská hygienická stanice v Brně uvedla ke dni 3. dubna v 18 hodin nejnovější informaci o aktuálním vývoji výskytu COVID-19 v Jihomoravském kraji.

Celkový počet osob s prokázanou nákazou COVID-19 je podle krajské hygieny 242, celostátní údaj však je 245 a kraj je tak na pátém místě v počtu nakažených. Celkový počet osob indikovaných k testování od 29. 1. je 2880. Počet nařízených karantén v souvislosti s kontaktem s prokázaným případem COVID-19 bylo dosud celkem 1673. Z nich je aktuálně v platné karanténě 1035 osob, ostatním již karanténní lhůta skončila. Vyléčilo se 16 osob, z toho 15 nehospitalizovaných a 1 hospitalizovaný. Další informace najdete zde. Bohužel už zemřely dvě osoby ve věku nad 60 let, měly závažné přidružené nemoci. Nemocnice Břeclav má nakažený personál koronavirem. Nepřijímá pacienty na internu. Podle ředitele nemocnice Petra Baťka se nemoc covid-19 potvrdila u 3 lékařů, 3 zdravotních sester a 9 pacientů. Nakažený personál je v domácí karanténě. Zařízení mělo už dříve kvůli nakaženým lékařům a sestrám zavřené ARO a ORL.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.