Počet nakažených zdravotníků na pardubické kardiologii se zvýšil na 21, tři z nich jsou lékaři

PARDUBICE, CHRUDIM – V Pardubické nemocnici se zvýšil počet nakažených zdravotníků z deseti na jednadvacet, tři z nich jsou lékaři. Kardiologie pozastavuje svou činnost. Počet pacientů nakažených COVID-19 není jasný. Ve středu jich bylo osm, v současnosti se testují znovu.

Zaměstnanci kardiologického oddělení Pardubické nemocnice, kde se v týdnu potvrdil výskyt koronaviru, byli podruhé testováni. Při kontrolních testech se počet nakažených zdravotníků prozatím zvýšil z deseti na dvacet jedna. Druhé testování zdravotníků oddělení ještě pokračuje, počet nakažených může vzrůst. „Zbývá ještě otestovat přibližně sedmdesát zaměstnanců,“ uvedla mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová. Všichni zdravotníci mají lehčí průběh onemocnění a jsou v domácí izolaci.

Staňte členy FB skupiny Život v Pardubickém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O nákaze v nemocnici jsme vás informovali v úterý ZDE, kdy nemocnice uvedla, že ze 140 pracovníků kardiologie je nakaženo 9 včetně jednoho ze tří desítek lékařů. Vzhledem k okolnostem pardubická kardiologie pozastaví do pondělí 6. dubna svou činnost. Péči o akutní pacienty prozatím převezme hradecká fakultní nemocnice. Pacienti, kteří nebudou potřebovat specializovanou péči, se do úterý, kdy kardiologie obnoví činnost, přesunou na pardubickou internu. Kardiologická ambulance bude fungovat v nezměněném režimu.

Pozitivní výsledek testy zjistily i u jednoho lékaře Chrudimské nemocnice. Zařízení nyní řeší přesun pacientů v karanténě. „Pro zajištění chodu a příjmu nových pacientů je nutné mít připravený takový prostor, v němž nebudou do kontaktu přicházet nově příchozí pacienti s těmi, kteří jsou v karanténě,“ uvedla Semrádová.

Foto: Nemocnice Pardubického kraje