Město roznese v druhém kole další pomůcky seniorům

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Také dnes se sešli členové krizového štábu, aby projednali aktuální situaci ohledně koronaviru. Řešili také výdej ochranných pomůcek doručených státem.

V okrese Vsetín je k dnešnímu dni prokázaných 27 osob s onemocněním Covid-19. Nemocnice Valašské Meziříčí testuje denně osoby s podezřením na koronavirus, doposud nebyl žádný pozitivní. I tak je nemocnice na jejich nárust připravena. „Dle aktuální potřeby bychom zatím dokázali přijmout až 70 pacientů s prokázaným onemocněním COVID-19. K dispozici máme k dnešnímu dni 6 přístrojů pro umělou plicní ventilaci,” uvedl ředitel nemocnice Martin Hrabovský.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Roste také zájem o využívání služeb Základní školy Vyhlídka, která zajišťuje péči dětí od 3 do 10 let rodičů vybraných profesí. Dnes se zde postarali o 12 dětí. „Dobrovolníci pak dokončují roznos roušek a dezinfekce 2 200 seniorům starším 75 let na území města. Intenzivně také připravujeme druhé kolo roznosu těchto ochranných pomůcek. V druhé polovině týdne bychom je chtěli zdarma až domů doručit také 2 800 seniorům ve věku od 65 do 75 let,“ nastínil starosta Robert Stržínek.

Na radnici pokračuje distribuce ochranných pomůcek, které zajistil stát. Dorazily také tři zásilky s 1600 respirátory a 28 tisíci rouškami, které využijí poskytovatelé sociálních služeb. Obvodní oddělení Policie České republiky Valašské Meziříčí hlásí pokles kriminality po vyhlášení nouzového stavu.