Muž chtěl poprosit souseda, aby ztišil hudbu, dostal za to pěstí

Ilustrační foto.

BRNO – V bytě ve středu Brna probíhala nejspíše kvalitní párty, v noci se zde ozývala hlasitá hudba a smích, což se nelíbilo jednomu ze sousedů. Když přišel ke dveřím, aby poprosil o ztišení, dočkal se rány do obličeje od osmačtyřicetiletého muže. Na místě musela zasahovat hlídka městské policie.

Ta dorazila na základě telefonického oznámení. „Podezřelý odmítal se strážníky komunikovat a nechtěl ani prokázat svoji totožnost,“ sdělil k případu tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Domluvit se nedalo ani s ženou, která také vyšla z bytu. Vulgárně urážela hlídku a jednoho ze strážníků se snažila odstrčit, poté se ho pokusila udeřit do hlavy. Strážník byl nucen použít donucovací prostředky a ženu spoutat. Na místo dorazila republiková policie k ověření údajů. Vyloučila spáchání trestného činu, případ bude postoupen správnímu orgánu, výtržníci jsou podezřelí z rušení nočního klidu, znevážení úřední osoby a přestupku proti občanskému soužití.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.