Na jihu Čech přibyl 1 nový případ nákazy Covid-19. Celkem je nemocných 120

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JIHOČESKÝ KRAJ – Na jihu Čech zaznamenali hygienici během pondělí jeden nový případ nákazy koronavirem SARS-CoV-2. Celkový počet nemocných s diagnózou Covid-19 se tak k pondělní osmnácté hodině v regionu zvýšil na 120. Jižní Čechy si i nadále udržují pozici regionu s nejnižším relativním výskytem onemocnění Covid-19.

Laboratoře v regionu včera vyšetřily 99 nových vzorků osob, u nichž lékaři vyslovili podezření na možné onemocnění Covid-19. „Pozitivní byl jediný, což lze opět označit za příznivou zprávu pro všechny obyvatele kraje. Pozitivně testovanou osobou je žena z Prachaticka. Zdroj její nákazy zatím zůstává neznámý, pracujeme samozřejmě na jeho zjištění,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Pro podezření na onemocnění Covid-19 bylo na jihu Čech dosud odesláno k vyšetření celkem 5 607 osob. V povinné karanténě se k pondělní osmnácté hodině nacházelo aktuálně 838 Jihočechů. Ke stejné hodině bylo podle verifikovaných dat Krajské hygienické stanice v regionu mezi nemocnými 72 žen a 48 mužů.

„Jednatřicet nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku, jednadvacet na Českokrumlovsku, dvacet na Českobudějovicku, šestnáct na Prachaticku, čtrnáct na Táborsku, jedenáct na Jindřichohradecku a sedm na Písecku,“ potvrdila nejnovější bilanci nákazy na jihu Čech epidemioložka Krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková.

Mezi nemocnými je pět dětí ve věku do 14 let. Jedenáct nemocných je v kategorii od 15 do 24 let. Jednadvacet v kategorii od 25 až 34 let, jednadvacet v kategorii od 35 do 44 let, osmnáct v kategorii od 45 do 54 let a sedmnáct v kategorii od 55 do 64 let. Celkem 27 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+.

Pod dohledem jihočeských hygieniků je podle Luňáčkové k pondělku celkem 81 repatriantů, kteří se v posledních dnech vrátili ze zahraničí zpět do vlasti v rámci hromadných repatriací organizovaných Ministerstvem zahraničí. Nákaza se v minulých dnech prokázala zatím u jednoho z nich.