V Brně se rozváží obědy samoživitelům a rodičům autistů

BRNO – Město Brno spolu s Brněnskými komunikacemi a Liborem Zábranským, majitelem hokejové Komety, rozváží jídlo samoživitelům a rodičům s dětmi, které mají onemocnění autistického spektra. V době koronaviru je nutné si pomáhat, hlavně těm, kteří se kvůli pandemii dostali do tíživé situace.

„Myslíme nejen na seniory, ale také na samoživitele, kteří se kvůli vyhlášení nouzového stavu ocitli bez příjmů, například protože museli zůstat doma se svými dětmi a nemohou se tak věnovat svojí práci. Děkuji všem, kteří se do pomoci zapojili, ať už se jedná o soukromé osoby, firmy, pracovníky magistrátu nebo příspěvkových organizací města. A v neposlední řadě děkuji také všem, kteří už přispěli do naší veřejné sbírky. Finanční prostředky z ní budou využity ke zmírnění následků pandemie virové nemoci COVID-19. Vážíme si každé nabídky pomoci, kterou v této nelehké situaci obdržíme,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková.

Jídlo pochází z restaurace spadající pod Libora Zábranského a HC Kometu Brno. Dopravu a financování mají na starosti Brněnské komunikace. Příjemce obědů vytipovávají sociální pracovníci a oslovují je přímo. První obědy byly rozvezeny právě dnes. Prozatím se bude rozvážet pro 80 samoživitelů a jejich děti, jelikož k vytipování dochází neustále, příjemci se zvýší.