Velká rekonstrukce ulice 8. května v Olomouci začne po Velikonocích

OLOMOUC – Velká rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce, kterou dočasně pozastavila situace způsobená vyhlášením nouzového stavu z důvodu zabránění šíření pandemie koronaviru, se rozběhne po Velikonočním pondělí. Z důvodu zahájení stavebních prací bude ulice od 14. dubna pro automobilový provoz i MHD zcela neprůjezdná. Průchod pro chodce bude po celou dobu stavby zajištěn.

Od pondělí 14. dubna tak bude z důvodu zahájení stavby ulice 8. května neprůjezdná, výjimku budou mít pouze vozidla s povolením stavby. Po celou dobu bude zajištěn průchod ulicí pro pěší v podobě odpovídající průchodu staveništěm., nutný vjezd složek integrovaného záchranného systému i nezbytný vstup do jednotlivých nemovitostí a prodejen. Hlavní objem prací na stavbě bude začínat na straně křižovatky s ulicemi Zámečnická a Pekařská. Pak by se měla stavba posunout dál za nákupní galerii Moritz, aby křižovatkou u Koruny už mohl projíždět výlukový autobus MHD.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Rekonstrukce měla začít už 16. března, z důvodu nařízených opatření vlády ČR ji však stavební firma po dohodě s městem dočasně pozastavila. V rámci velké rekonstrukce ulice 8. května v centru Olomouce projde rekonstrukcí tramvajová trať včetně trolejového vedení a všechny povrchy silnic, vjezdů, chodníků i veřejné osvětlení. Rekonstrukce se týká celého uličního prostoru včetně inženýrských sítí od křižovatky ulic Pekařská, Zámečnická a Opletalova, až po zaústění ulice do náměstí Národních hrdinů. Náklady přijdou na téměř 75 milionů korun. Dle schváleného harmonogramu měla v ulici stavba probíhat osm měsíců. „Původně odsouhlasené termíny jsou nyní zcela závislé na vývoji situace, všichni však doufáme, že odklad nezpůsobí zásadní problémy,“ uvedl náměstek primátora Major. Ke stavební části rekonstrukce zřídil magistrát města Olomouce informační službu na telefonním čísle 605 875 579.