Za 24 hodin je nárůst 11 nemocných v kraji

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Krajská hygienická stanice v Brně uvedla ke dni 9. dubna v 18 hodin nejnovější informaci o aktuálním vývoji výskytu nemoci COVID-19 v Jihomoravském kraji.

Celkový počet osob s prokázanou nákazou COVID-19 je podle krajské hygieny 321, celostátní údaj však je 324 a kraj je tak na sedmém místě s počtem 27,35 nakažených přepočtených na 100 tisíc obyvatel. Celkový počet osob indikovaných k testování od 29. 1. je 4057. Počet nařízených karantén v souvislosti s kontaktem s prokázaným případem COVID-19 bylo dosud celkem 2091. Z nich je aktuálně v platné karanténě 802 osob, ostatním již karanténní lhůta skončila. Vyléčilo se 45 osob, z toho 42 nehospitalizovaných a 3 hospitalizovaní. Další informace najdete zde. Z celkového počtu 321 případů bylo 31 pacientů hospitalizováno na infekčním oddělení, 18 pacientů bylo hospitalizováno v jiném zdravotnickém zařízení a 272 pacientů se léčilo doma, což je 87 % všech. Bohužel už zemřelo 6 osob, což byli pacienti se závažnými přidruženými chorobami, jejichž průměrný věk byl 75 let. V břeclavské nemocnici stoupl počet zdravotníků s pozitivním testem na koronavir na jedenáct. Kontrolní testy nákazu prokázaly u pěti sester z interny. Oddělení už dříve přestalo přijímat nové pacienty. „Udělali jsme šedesát testů, pozitivně vyšlo pět. Celkem je nyní pozitivních jedenáct zaměstnanců nemocnice, tři lékaři a osm sester,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Baťka. Pozitivní testy mělo už v sobotu také devět pacientů na interně.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.