Jaké problémy teď řeší pracující maminka Lucie Borhyová? 

Naše nejkrásnější zprávařská moderátorka Lucie Borhyová zvládá i v současné nelehké době tolik věcí, že by si běžní smrtelníci mohli myslet, že se jedná o sci fi. Nejen, že chodí i v karanténě do práce, čehož jsme svědky, ale také se stará o své dvě děti, psa a domácnost. Přesto v sobě našla ještě dost síly a energie na pomoc druhým! 

Jak sama Lucka přiznává, je tato doba opravdu náročná pro rodiny s dětmi. A zejména pro rodiče dětí školou povinných, i těch předškolních, kteří teď musí mobilizovat síly o kterých ani nevěděli, že je mají. „Není jednoduché sladit program pro dvě děti, z nichž jedno se musí doma učit, zatímco druhé si chce hrát,“ říká Lucie, jejíž mladší Linda chodí ještě do školky, zatímco syn Lucas je už školák, a tak s ním prožívá a musí zvládat, někdy přehnané nároky, které jsou teď na děti kladeny. „Syn už mi dokonce říkal, že by rád do školy, protože tam se učí méně než teď doma!“ přiznává s úsměvem. Koronavirová epidemie tak na moderátorku klade větší nároky než obvykle. 

 Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Lucie si ale se svým charakteristickým úsměvem na nic nestěžuje a myslí i na druhé. „Musím říct, že mě těší soudržnost a solidárnost mezi lidmi, v tomhle jsme my Češi obdivuhodní. Já se snažím jako patronka Neonatologického oddělení Nemocnice Na Bulovce pomáhat tam, kde je třeba. Díky tomu také vím, že mnoho lidí by rádo pomohlo, ale neví jak. Mohou se tedy ozvat nám a my vše dle možností zrealizujeme,“ popisuje, jak Nadační fond LuckyBe pracuje.  „Teď třeba zařizujeme, na přání pana primáře, dodávku nanotechnologických filtrů do roušek pro celý jeho personál,“ popisuje aktivity nadace. „Také spolupracujeme s vydavatelstvím Jan – Press, které darovalo nové knížky, omalovánky a časopisy dětem, čímž i jim zpříjemní toto nelehké období! Knížky zároveň poputují i do sociálně slabších rodin.“

Možná až příště uvidíte Lucku Borhyovou v Televizních novinách, uvidíte za jejím úsměvem také možnost, jak pomoci těm, kteří třeba nemají tolik štěstí nebo zdraví jako většina z nás. Nebojte se tedy ozvat LuckyBe.