Jel příliš rychle a nezvládl zatáčku. Pro těžce zraněného motorkáře musel přiletět vrtulník

Foto: Policie ČR

VSETÍN – U Vsetína havaroval v pátek krátce po půl osmé večer třicetiletý motorkář. Do zatáčky se vřítil příliš rychle a skončil mimo silnici. S těžkým zraněním ho vrtulník transportoval do ostravské fakultní nemocnice.

Muž z Přerovska jel po silnici od části Bobrky směrem k  Jablůnce. „Motocyklista nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a zejména stavu a povaze komunikace, v pravotočivé zatáčce nezvládl řízení motocyklu a havaroval. Nejprve motorku položil na pravý bok a následně vyjel vlevo mimo silnici do přilehlého silničního příkopu,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Těžce zraněný muž byl převezen do nemocnice v Ostravě. „Dechovou zkoušku na alkohol policisté z důvodu zranění nemohli provést, proto nařídili odběr krve,“ dodala Javorková.

Policisté následně zjistili, že řidič nemá všechny náležitost ohledně motorky v pořádku. „Motocykl má propadlou technickou prohlídku i emise, platnost obou prohlídek skončila vloni v srpnu. Navíc řidič nemá na motocyklu sjednané pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla,“ přiblížila Javorková.

Škoda na motorce se odhaduje na padesát tisíc korun. „Dopravní nehodu nadále šetří vsetínští dopravní policisté,“ uzavřela Javorková.

Foto: Policie ČR