Zlínský kraj zasáhnou silné bouřky, varují meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami, které v pondělí večer zasáhnou celé území republiky včetně Zlínského kraje. Doprovázet je může silný vítr a kroupy. Lidé by měli dát pozor při pohybu venku i za volantem.

Výstraha vejde v platnost s pondělní jedenáctou hodinou dopoledne a potrvá až do desáté hodiny večer. Přes den nás čeká polojasné až oblačné počasí, postupně se bude obloha od severozápadu zatahovat a území zasáhnou přeháňky s ojedinělými bouřkami. V nejvyšších polohách se v noci mohou objevit srážky sněhové.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mírný jihozápadní vítr se postupně bude měnit na čerstvý severozápadní až severní o rychlostí 4 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s, ojediněle až 20 m/s. Lokálně se mohou objevit menší kroupy.

Předběžnou výstrahu vydali meteorologové i pro noc z úterý na středu. Noční teploty se budou pohybovat pod bodem mrazu a tím může dojít k poškození kvetoucí vegetace.

Meteorologové varují před možností snížené viditelnosti v krupkových a sněhových přeháňkách. Při řízení je třeba tomu přizpůsobit rychlost jízdy. S ohledem na možné nárazy větru v přeháňkách a bouřkách je nutné dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku.