Z vrcholu Pálavy vzlétl vrtulník s raněným

BŘECLAV – V sobotu odpoledne dostali hasiči informaci o zraněném turistovi na Pálavě, který uklouzl na strmém terénu zříceniny Děvičky. Bylo třeba šetrně dostat mladého muže z nepřístupného terénu.  Proto vzlétl z Brna policejní vrtulník s leteckými záchranáři na palubě.

Do akce byli vyslání také profesionální hasiči ze stanice Mikulov a jednotka dobrovolných hasičů obce Milovice. „Před příletem leteckých záchranářů byl zraněný muž v péči posádky letecké záchranné služby. S pomocí palubního jeřábu jsme ho vyzvedli na palubu a transportovali na hřiště v Pavlově,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Tam zraněného turistu předali jednotce pozemních záchranářů. Ti ho po ošetření převezli do břeclavské nemocnice. „Využití helikoptéry bylo s ohledem na stav muže nezbytné. Poranil si totiž dolní končetiny. Měl úraz, který byl následkem pádu z výšky,“ informovala mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. „Díky výborné spolupráci zasahující posádky letecké záchranné služby, našich leteckých záchranářů a pozemních jednotek mohl být zraněný muž do hodiny od vyrozumění připraven k transportu z Pavlova do nemocnice,“ doplnil Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

foto: Ladislav Gál