Liberec otevře od středy Nový magistrát pro veřejnost. Ale jen na šest hodin týdně

LIBEREC – Liberecký magistrát prodlužuje účinnost mimořádného opatření v boji s koronavirem do 30. dubna 2020 včetně. Nově od zítřka, tj. od středy 15. dubna stanovuje provozní hodiny haly Nového magistrátu pro veřejnost od 13:00 do 16:00 hodin a následně vždy v termínech PONDĚLÍ 8:00 – 11:00 a STŘEDA 13:00 – 16:00.

Do haly mohou vstoupit pouze klienti, kteří řeší bezodkladné záležitosti v souladu s platnými usneseními vlády ČR a kteří se předem telefonicky objednají telefonicky na níže uvedených kontaktních číslech.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Halu Nového magistrátu jsme uzpůsobili potřebám současné mimořádné situace. U vstupu do budovy bude zachován řízený provoz. To znamená, že vpuštěni do haly budou pouze předem objednaní klienti v dohodnutých časech tak, abychom pro ně zajistili maximální bezpečnost. Naši zaměstnanci budou vybaveni příslušnými ochrannými prostředky,“ popisuje tajemník magistrátu Martin Čech.

Na hale budou v provozu přepážky pro občanské průkazy, cestovní pasy, živnostenský úřad, Czechpoint a registr řidičů, a to v počtu jedna přepážka na agendu. U vyvolávacího systému je zřízena provizorní zasedací místnost pro potřeby stavebního úřadu a odboru životního prostředí.

„Žádáme klienty, aby k platbě poplatků primárně využívali bezhotovostní způsob pomocí platebních karet. Nadále žádáme všechny klienty, aby ve stávající situaci zvážili nutnost osobní návštěvy magistrátu a řešili svá podání primárně písemně, prostřednictvím datové schránky či pošty, a pomohli nám tak tento krizový stav rychleji zvládnout,“ doplňuje tajemník Martin Čech.

Foto: Archiweb.cz a Magistrát města Liberec