Novoměstští organizátoři světového poháru v biatlonu už zveřejnili, co mají lidé dělat se vstupenkami

Biatlonové špičky se představily ve Vysočina Areně, tribuny ale zůstaly z rozhodnutí vlády prázdné. Foto: @biathlonnmnm

NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ – Z rozhodnutí vlády v reakci na rychle se šířící pandemii Clovid-19 se letošní Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě v termínu od 5. do 8. března uskutečnil bez fanoušků. Výsledkem tak byly prázdné tribuny v jinak obvykle zaplněné Vysočina Areně a mnohamilionová škoda nejen na vstupném.

Organizátoři vyčíslili ztráty způsobené zákazem vstupu fanoušků na zhruba 50 milionů korun. Nejde jen o vstupné, ale také o ztrátu partnerů nebo o merchandising. V nejbližších dnech by mělo být jasné, v jaké výši získá český biatlon slíbenou kompenzaci od státu. „Rozhodnutí státních orgánů jsme přijali s velkým respektem a porozuměním, byť situace pro nás nebyla a stále není jednoduchá,“ nechal se slyšet prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tři možnosti co dělat s koupenými vstupenkami

Organizátoři prostřednictvím portálu pro prodej vstupenek informují fanoušky, jak naložit s koupenými vstupenkami, které nemohli využít. Navíc připomínají pozitivní reakce a podporu, která se po zveřejnění, že biatlon se pojede za zavřenými dveřmi novoměstského areálu, šířila. „Vždyť Vy, naši fanoušci, jste tak závody mohli sledovat jen prostřednictvím médií, bez elektrizující atmosféry, na kterou jste se do Vysočina Areny těšili stejně, jako jsme se my, závodníci a další členové týmů těšili na Vás. Vlna solidarity, která mezi Vámi a námi počátkem března proplouvala, nás ale fascinuje dodnes. Vaší skvělé podpory si ceníme a vážíme,“ uvádí Jiří Hamza.

Fanoušci mohou vybírat ze tří možností, jak se vstupenkami naložit, a rozhodnout se mají do 8. června letošního roku. V prvním případě mohu vyměnit vstupenky za lístky na VIII. kolo Světového poháru, které se uskuteční od 11. do 14. března 2021, a to za stejný den a stejné místo/tribunu. Druhou možností je peníze za vstupenky věnovat na podporu Českého biatlonu a pořádání akcí světového významu v Novém Městě na Moravě a v třetím případě mají fanoušci právo žádat o proplacení ceny vstupenek v plném rozsahu. Ve všech třech případech využijí online formuláře na webu prodejce vstupenek.
„Finanční prostředky budou vraceny na základě požadavků fanoušků od 1. května, kdy, doufáme, bude dokončeno jednání s Vládou ČR o částečné kompenzaci ztrát ze SP,“ upřesnil Hamza a zároveň se omluvil za zdlouhavé řešení situace.