O víkendu se staly dvě vážné nehody motorkářů

zdroj: ZZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ, HODONÍN, BRNO-VENKOV – Od pátku do neděle evidovali jihomoravští policisté 31 dopravních nehod, při kterých byla jedna osoba zraněna těžce, a 20 lidí utrpělo lehká zranění. U pěti nehod figuroval alkohol, jednou byl řidič pod vlivem drog. Zasahoval i vrtulník.

V sobotu k večeru jihomoravští záchranáři na Hodonínsku ošetřovali starší ženu po pádu z kola. „Po poskytnutí přednemocniční péče jsme ji převezli s lehčími zraněními do kyjovské nemocnice,“ sdělila mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V neděli odpoledne se na Brněnsku u Útěchova srazila motorka s osobním autem. Zdravotníci ošetřovali dva pacienty. „Mladá žena utrpěla středně těžké poranění, mladý muž lehké. Oba pacienty jsme ošetřili a převezli do nemocnice,“ popsala Bothová.

Zřejmě nejvážnější nehoda se stala v neděli nedaleko Chudčic na Brněnsku u Moravských Knínic. Motorkář nezvládl táhlou zatáčku a zřejmě ve vysoké rychlosti havaroval. Na místo byla vyslána letecká záchranná služba a inspektor provozu. „Na místě nám vydatně pomáhali jak svědci nehody, tak policisté, za což jim patří velký dík. Pacient byl těžce zraněn, po zajištění životních funkcí jsme jej vrtulníkem transportovali na urgentní příjem do Fakultní nemocnice Brno,“ doplnila mluvčí.

zdroj: ZZS JMK