Opilý motorkář čelně narazil do protijedoucího auta. Pomohl mu projíždějící policista

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Devětapadesátiletý motorkář se koncem minulého týdne vydal na cestu značně posílený alkoholem. Při jízdě z Přílep do Lukovečku nezvládl pravotočivou zatáčku a přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucím autem. Zraněného řidiče ošetřil policista, který ve svém volnu právě projížděl kolem.

Motorkář po srážce upadl na kapotu auta, které řídila jednačtyřicetiletá řidička, poté dopadl na silnici. „V tu chvíli kolem projížděl ve svém volnu policista z pohotovostního a eskortního oddělení, který okamžitě zastavil, aby ležícímu muži pomohl,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od řidičky, která naštěstí neutrpěla žádné zranění, zjistil prvotní informace a začal se věnovat záchraně motorkáře. Ten nekomunikoval a byl zjevně zraněný na několika místech. „Po nějaké době začal reagovat na oslovení, policista ho uvedl do stabilizované polohy a ošetřil mu tlakovým obvazem krvácivá zranění na nohou,“ popsala Kozumplíková.

Záhy dorazili na místo dopravní policisté, kteří zjistili, že muž před jízdou požil nemalé množství alkoholu. „První dechová zkouška vykázala hodnotu 1,66 promile, druhá dechová zkouška potom 1,77 promile alkoholu v dechu,“ upřesnila Kozumplíková. Zraněného motorkáře záchranáři převezli do nemocnice.

Celková škoda na motorce a autě byla předběžně vyčíslena na sedmdesát tisíc korun. V evidenci policisté zjistili, že muž měl platný zákaz řízení a nepožádal o vrácení řidičského průkazu. „Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti, v tomto případě další zákaz řízení motorových vozidel,“ dodala Kozumplíková.

Foto: Policie ČR