Poskytovatelé sociálních služeb na jihu Čech obdrželi rychlotesty na Covid-19

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Poskytovatelé pobytových sociálních služeb na jihu Čech mají od víkendu k dispozici rychlotesty na zjištění nákazy novým koronavirem. Mají tak okamžitou možnost zjistit, zda je v jejich zařízení někdo nakažen a učinit tak okamžitá opatření.

Více než 18 500 rychlotestů dostali poskytovatelé sociálních služeb během velikonočního víkendu. „Pokyn k převzetí rychlotestu z krajského centrálního skladu jsme dostali bezprostřednĕ po vydání metodik Ministerstva zdravotnictví k jejich používání během uplynulého pátku. Následující den, v sobotu 11. dubna 2020 bylo předáno poskytovatelům pobytových sociálních služeb, kteří pečují o seniory, asi 18 500 kusů rychlotestů i ochranných prostředků potřebných k testování,“ vysvětlila vedoucí odboru sociálních věcí Pavla Doubková. Při distribuci pomáhala Jihočeské centrála cestovního ruchu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Takzvaným Rapid-testem musí, jak uvedla Pavla Doubková, sociální zařízení testovat všechny své zaměstnance. „Poskytovatelé volí postup dle reálných možností konkrétního provozu, někteří budou postupně testovat své zaměstnance podle přítomnosti v jednotlivých směnách. V této věci probíhá intenzivní spolupráce s KHS, kde budou shromažďovány výsledky testů,“ doplnila Doubková.