Auto zůstalo uvězněné v bahně. Zdrogovaný cizinec bez dokladů v něm měl drogy a brokovnici

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Policisté z Luhačovic se vydali v úterý ráno k autu, které uvízlo v rozbahněném terénu v obci na Zlínsku. V BMW X1 s cizí registrační značkou našli zdrogovaného cizince bez dokladů, drogy a brokovnici s náboji. Muž je nyní podezřelý hned z několika přestupků.

Muž sedící v uvězněném autě se policistům představil jako devětadvacetiletý občan sousedního státu, ale neměl u sebe žádný doklad potvrzující totožnost. „Tvrdil, že je majitelem vozidla. Zkouška na přítomnost omamných a psychotropních látek byla u muže pozitivní na amfetamin,“ sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté na místo zavolali kolegy z cizinecké policie a překladatelku. Posléze ho kvůli ověření totožnosti předvedli na policejní oddělení do Luhačovic.

Protože měli podezření, že by se v autě mohly nacházet drogy, zavolali také policejního kynologa se psem. „Policejní pes našel ve vozidle malé množství sušené travní hmoty a neznámé tablety. Policisté, kteří vozidlo prohledali, našli kromě předmětů denní potřeby navíc brokovnici a několik desítek nábojů. Protože muž neměl k převozu zbraně patřičné povolení, zbraň včetně nábojů mu odebrali,“ popsala Kozumplíková.

Kdy a jakým způsobem se muž dostal do naší země, nyní vyšetřuje policie. „Dopustil se hned několika přestupků, které policisté postoupí k vyřešení ve správním řízení přestupkovému odboru příslušného úřadu,“ dodala Kozumplíková.

Podle policie cizinec řídil bez patřičných dokladů, navíc mu byl řidičský průkaz v domovském státě odebrán. Přechovával u sebe drogy a pravděpodobně pod jejich vlivem řídil, což ještě potvrdí lékařské vyšetření. Ačkoli má zbrojní průkaz a je majitelem zbraně, přivezl ji do země bez patřičného povolení. V neposlední řadě porušil zákaz volného pohybu osob a zřejmě i usnesení vlády, protože k nám přicestoval, aniž by se na něj vztahovala některá z výjimek.

Foto: Policie ČR