Drama na Náměšťsku: Muž hodil po policistech sekeru

Po policistech hodil sekerou, teď sedí ve vazbě a hrozí mu až šest let za mřížemi. Foto ilustrační/Pixabay

TŘEBÍČSKO – Dramatický případ se o velikonočním víkendu odehrál v jedné z obcí na Náměšťsku. Agresivní třiačtyřicetiletý muž, který měl u sebe nůž a sekeru, ohrožoval své okolí. Na přivolané policisty nakonec sekeru hodil. Naštěstí nikoho nezranil, teď je však stíhaný ze zločinu spáchaného se zbraní, skončil ve vazbě a hrozí mu až šest let za mřížemi.

„Na lince 158 jsme přijali oznámení, že se v obci na Náměšťsku nachází na zahradě muž, ze kterého má jeho okolí značnou obavu. Majitelé nevyužívaného pozemku ho zde nejprve nechávali pobývat, muž byl ale vůči svému okolí čím dál tím útočnější, agresivnější a odmítal místo opustit,“ popsala počátek dramatické situace policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté proto na místo přijeli vybavení ochrannými štíty. Agresora opakovaně vyzývali ke spolupráci, ale on nereagoval, hrozil útokem a nakonec po policistech hodil sekeru. „Policisté provedli bleskový zákrok a nebezpečného muže zadrželi,“ upřesnila Jana Kroutilová s tím, že muž nikoho nezranil.
„Třiačtyřicetiletý muž byl obviněn ze zločinu násilí proti úřední osobě spáchaného se zbraní,“ řekl František Pokorný, zástupce ředitele územního odboru a doplnil, že muž už v minulosti před soudem stanul a byl potrestaný. Aktuálně je ve vazební věznici a kriminalisté případ dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost lze obviněnému muži uložit trest odnětí svobody až na šest let,“ dodal zástupce ředitele třebíčského územního odboru.