Nemocných COVID-19 je aktuálně 598. Nárůst nových případů se za poslední týden výrazně zpomalil

OLOMOUCKÝ KRAJ – Podle Ministerstva zdravotnictví je k dnešnímu dni v Olomouckém kraji 598 lidí s onemocněním COVID-19, 104 lidí se zatím z tohoto onemocnění uzdravilo a osm pacientů zemřelo, přičemž nárůst nových případů tohoto onemocnění se v posledním týdnu výrazně zpomalil,. Každý den přibývá nových nemocných v řádu jednotek, od minulého čtvrtku tak přibylo pouze 58 nových pacientů. V celorepublikovém srovnání je Olomoucký kraj stále na čtvrtém místě po Praze, Středočeském kraji a Moravskoslezském kraji. Co do počtu nakažených na 100 000 obyvatel připadá podle Ministerstva zdravotnictví 94,54 nakažených, čímž se zůstáváme na druhém místě hned za Prahou.  Nejvíce nemocných je na Olomoucku, a to 335, kdy v Olomouci je 239 nemocných, 117 pak v Litovli a 63 v Uničově. Situaci názorně zobrazuje interaktivní mapa.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Od 30. března jsou pacienti s onemocním COVID-19 hospitalizováni také ve Vojenské nemocnici v Olomouci, která vyčlenila 14 standardních lůžek pro tyto nemocné. Od té doby tu a bylo léčeno 17 pacientů, aktuálně je zde hospitalizováno 12 lidí. V případě vážného průběhu nemoci jsou pacienti převezeni na anesteziologicko-resuscitační oddělení do nemocnice v Prostějově nebo do Nemocnice svaté Anny v Brně, která je určena pro komplikované pacienty s tímto onemocněním na Moravě. Tyto nemocnice jsou vybaveny plicními ventilátory, případně dalším specializovaným zařízením. Vojenská nemocnice Olomouc musela za tímto účelem urychleně učinit i některé stavební úpravy v nemocnici. Podle ředitele Vojenské nemocnice Olomouc Martina Svobody má nyní nemocnice již dostatek ochranných pomůcek, které získala částečně od státu a částečně od sponzorů. Ředitel si také pochvaluje dobrou spolupráci s ostatními institucemi, zejména s dalšími nemocnicemi v kraji, s městem Olomouc a s policií a hasiči. Nemocnice také zřídila odběrové místo přímo u Vojenské nemocnice v Olomouci, dále v Nových Zámcích u Litovle a také provozuje terénní odběrovou službu přímo u pacientů doma. Podle ředitele Svobody armáda tímto způsobem provedeme až 25 procent odběrů v rámci Olomouckého kraje.