V Častrově v noci shořela stodola

V noci na čtvrtek 16. dubna shořela v Častrově stodola. Foto: HZS Kraje Vysočina

PELHŘIMOVSKO – Škodu za dva a půl milionu korun způsobil noční požár stodoly v Častrově na Pelhřimovsku. Hořet začalo před 2.00 hodinou ranní. S ohněm tady bojovalo šest jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, kterým se požár podařilo uhasit kolem 7.00 hodiny ranní, a uchránit tak další majetek v okolí za 15 milionů korun.

Na místo vyrazili profesionální hasiči z Kamenice nad Lipou a Pelhřimova společně s dobrovolnými hasiči z Častrova, Kamenice nad Lipou, Počátek a Žirovnice. “V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla stodola v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a kromě samotného hašení hořící stodoly se zaměřili také na ochranu okolí  a před plameny chránili přilehlé objekty,” informovala mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Z hořící stodoly hasiči vynesli několik tlakových lahví, vodu na požářiště dopravovali kyvadlově. “Ve stodole měl majitel motocykl, čtyřkolku, malý traktor, vybavení pro koně a řadu dalších věcí,” upřesnila Petra Musilová. I přesto, že stodole shořela, hasičům se podařilo uchránit okolní majetek za 15 milionů korun.