Konečně proběhne další etapa opravy zimního stadionu! Bude brzy hotovo?

Bruslení na zimním stadionu. Ilustrační foto.

NOVÝ JIČÍN – Ve městě proběhne další etapa rekonstrukce místního zimního stadionu, který byl postaven v 70. letech minulého století. První etapa rekonstrukce proběhla již na začátku tisíciletí.

Náklady na rekonstrukci stadionu se odhadem vyšplhají na 49 milionů korun, přičemž nejvíce peněz půjde na novou střechu, odvlhčovací jednotku, nové osvětlení a audio-vizuální techniku.  Modernizovat se bude také plynová kotelna.

Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line nebo se staňte členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

„Z budovy se postupně sundává plášť střechy, pískuje se a natírá nosná konstrukce. Do nové střechy budou zasazena samočinná odvětrávací zařízení. Kromě osvětlení a elektronické požární signalizace přibude i odvlhčovací jednotka, která by měla zamezit vzniku nežádoucí mlhy nad kluzištěm,“ dodává Michal Hub z města.

Hotovo by mělo být do konce srpna. Bude se jednat o velmi nákladný projekt, část financí slíbilo proplatit ministerstvo.