Hudba, opékačka a alkohol. I přes vládní nařízení si mladíci uspořádali večírek v hospodě

Foto: Policie ČR

ZLÍNSKO – Několikatisícová pokuta pravděpodobně čeká tři mladé muže, kteří si během víkendu i přes vládní nařízení udělali večírek v bývalé hospodě. Když je policisté přistihli, tvrdili, že celý den v budově uklízeli.

Policisté zamířili v neděli po deváté večer do malé obce u Luhačovic. „Podle oznámení místních obyvatel v bývalé hospodě slyšet už druhý den hlasitá zábava, ač je v současné době na území našeho státu zakázán volný pohyb občanů,“ vysvětlila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podezření se potvrdilo, když policisté dorazili na místo. „Z budovy bývalé hospody se skutečně ozývala hlasitá hudba doprovázená vulgaritami a smíchem. Na zahradě policisté zastihli tři mladé muže ve věku čtyřiadvacet, pětadvacet a sedmadvacet let, přičemž ani jeden z nich nebyl místní a nebyli v žádném příbuzenském vztahu,“ popsala Kozumplíková.

V přítomnosti policistů měli všichni nasazené roušky.  Vysvětlili, že celý den v budově uklízeli a večer si udělali oheň, opékali a popíjeli.

Policisté mladíky poučili, že porušili nařízení o zákazu volného pohybu osob a vysvětlili jim, že akci mají okamžitě ukončit. „Přestupek předali k dořešení pracovníkům přestupkového odboru příslušného úřadu. Mladí muži mohou ve správním řízení dostat několikatisícovou pokutu,“ dodala Kozumplíková.

Foto: Policie ČR