Na Žižkovo náměstí v Táboře se tento týden vrátí trhy

Žižkovo náměstí v Táboře (zdroj FB Město Tábor)

TÁBOR – Město Tábor má dobrou zprávu pro malopěstitele, farmáře a drobné prodejce a jejich zákazníky. Do města se opět vrátí trhy. Umožnilo to rozhodnutí Vlády České republiky o rozvolňování některých opatření v době Nouzového stavu.

Ve středu 22. dubna 2020 se na Žižkově náměstí v Táboře v historickém jádru města budou moci opět uskutečnit trhy. Bude však nutné dodržovat nařízení vlády. „Žádáme občany, aby trhu využili pouze k vlastnímu nákupu a na místě se nezdržovali déle, než je nezbytně nutné,“ uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Trhovci se musí předem ohlásit pověřenému pracovníkovi města Romanovi Krausovi na telefonu 381 486 271 nebo na email roman.kraus@mutabor.cz. „Domluví si místo a rozsah záboru, protože kapacity jsou vzhledem k nutným odstupovým vzdálenostem omezené. Po vyčerpání prostoru, který bude na náměstí k dispozici, budou další zájemci o stánkový prodej bohužel odmítnuti,“ upřesnil tiskový mluvčí města Tábor Luboš Dvořák.

Město také žádá prodejce, aby nepřijížděli bez ohlášení. Na vše bude dohlížet Městská policie. Je však nutné zdůraznit, že nařízení vlády, která souvisejí s omezením šíření nákazy koronavirem, jsou stále platná i na trzích!

Pravidla na trzích

– Je nutné dodržovat doporučené rozestupy mezi jednotlivými osobami, to znamená minimálně dva metry.

– Prodávající i kupující musejí mít roušky správně kryjící nos a ústa.

– Při nákupu i při prodeji je nutné použít hygienické rukavice.

– Prodejce musí mít vlastní desinfekci, kterou mu v případě potřeby poskytne Město Tábor.

– Prodejci musí potraviny opatřit vhodným obalovým materiálem, což se týká především pečiva a uzenin.