Od pátku se zvýšil počet nemocných Jihočechů o 3. Celkově jich je 160

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

JIHOČESKÝ KRAJ – Jihočeští hygienici zaznamenali od pátku tři případy nákazy Covid-19. Celkový počet nemocných se tak k nedělní osmnácté hodině v regionu zvýšil na 160. Bohužel o víkendu jeden pacient ve věkové kategorii 65+ s primárním onemocněním zemřel. Celkový počet úmrtí v souvislosti s Covid-19 se v regionu zvýšil na pět.

V pátek vyšetřily laboratoře v regionu 288 nových vzorků osob s podezřením na možné onemocnění COVID-19. Pozitivní byl jediný. „Šlo o osobu s trvalým bydlištěm na Českobudějovicku, kde se celkový počet nemocných s Covid-19 zvýšil na čtyřicet. Českobudějovicko je v současné době mezi sedmi jihočeskými okresy oblastí s nejvyšším výskytem onemocnění v kraji. Dobrou zprávou je, že nám začíná přibývat uzdravených, tedy osob, které i po dvou testech se čtyřiadvacetihodinovým odstupem již nevylučují virus a jsou tedy neinfekční,“ uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během soboty pak laboratoře v regionu vyšetřily celkem 311 nových vzorků. Pozitivní byl pouze jeden z nich. „Šlo o muže ve věkové kategorii 65+ s trvalým bydlištěm na Táborsku. Zdroj nákazy hledáme,“ doplnila Kotrbová.

V neděli vyšetřily laboratoře v regionu 109 nových vzorků osob s podezřením na možné onemocnění Covid-19. Pozitivní byl opět pouze jediný. „Šlo o mladou ženu ze Strakonicka, která se nakazila po kontaktu s již dříve pozitivně testovanou osobou, následně umístěnou v karanténě,“ sdělila ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Počet repatriantů, kteří se vrátili ze zahraničí zpět do vlasti v rámci hromadných repatriací organizovaných Ministerstvem zahraničí a nyní jsou pod dohledem jihočeských hygieniků, se během posledních tří dnů zvýšil o dalších 29 osob na celkových 199. „Stále ale platí, že nákaza byla v minulých dnech prokázána jen u jednoho z nich. Všichni směřovali automaticky do nařízené karantény,“ doplnila epidemioložka jihočeské Krajské hygienické stanice Luňáčková.

Bilance nemocných v jednotlivých okresech

K nedělní osmnácté hodině bylo podle verifikovaných dat Krajské hygienické stanice na jihu Čech mezi nemocnými 93 žen a 67 mužů. Z celkových 160 potvrzených případů Covid-19 je 40 z Českobudějovicka, 36 ze Strakonicka, 23 z Prachaticka, 22 z Českokrumlovska, 16 z Jindřichohradecka, 15 z Táborska a osm z Písecka.

Mezi pozitivně testovanými je osm dětí ve věku do 14 let. Čtrnáct nemocných je v kategorii od 15 do 24 let, šestadvacet v kategorii od 25 až 34 let, sedmadvacet v kategorii od 35 do 44 let, pětadvacet v kategorii od 45 do 54 let a pětadvacet v kategorii od 55 do 64 let. Celkem 35 nemocných patří do nejohroženější věkové skupiny 65+.