Po nucené přestávce se v Olomouci zítra uskuteční první svatby

OLOMOUC – Ode dneška začíná první vlna ukončování vládních opatření, která měla zpomalit šíření nového koronaviru. Vláda mimo jiné povolila malé svatby do 10 osob. V krajském městě se tak po dlouhé přestávce zítra uskuteční první tři svatby.

První tři svatby se podle mluvčí olomoucké radnice Radky Štědré po dlouhé době uskuteční v Olomouci zítra – jedna odložená z března a dvě, které byly domluveny na tento den. Svatby neproběhnou v obřadní síni, ale v náhradních prostorách v salonku restaurace Caesar. Tento prostor se podle Radky Štědré dnes musí vydezinfikovat a vyzdobit, aby svatby mohly proběhnout v důstojném prostředí

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Hosté musí při svatebním obřadu dodržovat odstupy s výjimkou osob sdílejících společnou domácnost a novomanželů a dále dodržovat základní preventivní pravidla jako je hygiena rukou, nošení roušek s výjimkou snoubenců/novomanželů. Obřad se bude muset obejít bez osobních gratulací s výjimkou nerizikových osob sdílejících společnou domácnost. Po skončení svatebního obřadu bude provedena dezinfekce, aby byl prostor připraven pro další obřad.