Za farmářským ovocem a zeleninou do Holešovic, ale i na další místa v Praze

Ilustrační foto

PRAHA – Od úterý jednadvacátého dubna se otevřou farmářské trhy v Holešovické tržnici. Nenajdete je však v tradiční hale číslo dvaadvacet, ale na čerstvém vzduchu. V tomto týdnu se otevřou i další farmářské trhy na různých místech v Praze. Budou ale jiné, než doposud.

Po více než měsíci se otevře tradiční zeleninový a farmářský trh v Pražské tržnici v Holešovicích. V úterý od osmi hodin ráno. Nenajdete ho však v hale dvaadvacet, ale na opraveném a prostorném korzu na čerstvém vzduchu. I zde, podobně jako na ostatních místech po Praze, budou pečlivě dodržována hygienická a bezpečnostní nařízení. Například prodejci budou mít kromě roušek i rukavice a vystavené zboží bude pouze ukázkové, aby se riziko přenosu nákazy minimalizovalo.

Na místě nebude k dispozici žádné občerstvení k přímé konzumaci a farmáři i zákazníci musí dodržovat rozestupy. Rovněž bude kontrolováno a vyžadováno nošení ochranných pomůcek a používání desinfekce. „Těší mě, že vláda vyslyšela volání po zprovoznění tržišť. Věřím, že si sem lidé opět brzy najdou cestu za nákupy čerstvého ovoce, zeleniny a sazenic,“ řekl náměstek primátora Pavel Vyhnánek, který má Pražskou tržnici ve své gesci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do venkovního prodeje se zatím zapojilo zhruba 35 prodejců. K dostání tedy bude kromě ovoce a zeleniny také med, ořechy, sazenice, drůbež, uzeniny a další zboží. Venkovní tržiště bude otevřené od pondělí do pátku, v časech od osmé hodiny ranní do páté hodiny odpolední. Po obnovení běžného provozu se prodej vrátí opět do haly dvaadvacet. Další farmářská tržiště se v tomto týdnu otevřou i na náměstí Jiřího z Poděbrad, na pražské náplavce nebo na Kubánském náměstí.