Nemocnice v Prachaticích pořídila plicní ventilátor. Pomohl dar od mecenáše

Nemocnice Prachatice (zdroj jihnem.cz)

PRACHATICE – Prachatická nemocnice převzala v začátku tohoto týdne nový ventilátor. Ten mohla pořídit díky finančnímu daru místního mecenáše. Ventilátor nemocnici dodala plzeňská firma zabývající se výrobou zdravotnických přístrojů, anestezie a intenzivní péče.

V pondělí 20. dubna byl přivezen na oddělení jednotky intenzivní a resuscitační péče ventilátor značky Mindray SV300 s EtC02. Nemocnice v Prachaticích jej mohla zakoupit díky finančnímu daru v celkové výši 500 tisíc korun od místního mecenáše.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Ventilátor SV 300 přináší rozšířené režimy ventilace a ideálně se hodí pro použití v prostředí jednotky intenzivní a resuscitační péče, jak nyní v době pandemie koronaviru, tak i pro ostatní diagnózy a pacienty,“ popisuje předseda představenstva prachatické nemocnice Michal Čarvaš.

Na oddělení, kde bude přístroj využíván, byl samozřejmě hned proškolen personál. „Má intuitivní jednoduché uživatelské rozhraní, které zlepšuje klinické pracovní postupy. Jeho adaptabilní uživatelské funkce splňují současné potřeby pro různá klinická prostředí,“ dodal Čarvaš.