Rovnou tři sprejery dopadly hlídky brněnské městské policie

Zdroj: MP Brno

BRNO – Ani nouzový stav neodradil tři sprejery ničit cizí majetek. Při prvním případu byli na vině dva muži, u druhého to byla žena. O případech informoval tiskový mluvčí městské policie.

Při kontrole Vinohrad zaznamenala autohlídka dva muže stojící v jízdním pruhu ve Věstonické ulici. Jeden z nich měl v ruce sprej a právě maloval velké srdce a pod ním nápis. „Přihlížející muž zaznamenal auto hlídky a přešel na chodník, malíře však nezastavilo ani to, dále pokračoval ve svém díle,“ sdělil k případu tiskový mluvčí Pavel Šoba. Strážník muže vyzval, aby se sprejováním přestal. Dvojice měla u sebe několik lahviček sprejů, kromě velkého srdce s nedokončeným nápisem strážníci v okolí našli ještě několik podobných výjevů. Dvojice mužů se ke všem výtvorům přiznala, hlídka je proto omezila na osobní svobodě a předala republikové policii jako důvodně podezřelé z trestného činu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podobný nápad měla také čtyřiatřicetiletá žena. Při činu ji přistihl pracovník dohledového centra městské policie a zvěčnil ji na kameru. Strážníci přijeli krátce poté, co žena černým fixem popsala odpadkový koš a zídku u vstupu do nádražní haly. Také ona se k činu doznala a převzala si ji republiková policie.