Seniorovi hrozí osm let za mřížemi. Ukradl pět čokolád dva dny po propuštění

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRAHA – Pětašedesátiletý muž si zašel do obchodu. Nakoupil piva, ochutnal koláček a ukradl pět čokolád. Nyní mu hrozí osmiletý trest, protože kradl v době nouzového stavu. Možná se zpátky za mříže chtěl dostat.

V neděli devatenáctého dubna vyjížděli policisté z Letňan ke krádeži do jednoho z obchodních center,“ uvedla dnes policejní mluvčí Hana Křížová. Pracovník, který obsluhoval bezpečnostní kamery, si všiml podezřelého muže mezi regály. Ochutnal tvarohový koláček, pak něco vložil do nákupního košíku a něco zase do kapes a tašky. Pracovník předal službu kolegovi a vydal se do prostoru pokladen.

Podezřelý muž u pokladny zaplatil tři piva a chtěl z prostoru obchodu odejít,“ doplnila mluvčí. Pracovník bezpečnostní agentury však muže zastavil a požádal ho, aby mu ukázal obsah kapes a také tašky. Pětašedesátiletý muž se ihned ke krádeži přiznal a vytáhl pět kusů čokolády v celkové ceně zhruba tři sta korun. Přestože byla škoda poměrně malá, přivolal pracovník ostrahy Policii ČR, protože se jednalo o krádež.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté si seniora převzali a převezli na policejní služebnu. Tam bylo lustrací zjištěno, že muž byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost odsouzen. A také policisty překvapilo, že z vězení vyšel teprve přede dvěma dny, tedy v pátek sedmnáctého dubna. „Vzhledem k tomu, že byl muž za stejnou trestnou činnost již souzen a že spáchal trestný čin krádež v nouzovém stavu, hrozí mu nyní až osmiletý trest odnětí svobody,“ shrnula mluvčí.