Koncem roku vyjede na Vsetíně čtrnáct nových autobusů

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Koncem roku vejdou v platnost nové jízdní řády a také vyjede čtrnáct nových nízkopodlažních autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn.

ČSAD Vsetín, která má s městem smlouvu na zajištění MHD do konce roku 2029, uzavřela tendr s dodavatelem SOR Libchavy. Autobusy budou k dispozici do listopadu letošního roku.  „Vítězná cena činí 81,76 milionu korun. Z této sumy by 85 procent měla pokrýt dotace z Integrovaného operačního programu,“ uvedl ředitel ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vozidla budou vybavena akustickým a vizuálním systémem pro cestující včetně nevidomých, pro které budou nachystány speciální ovladače pro ohlášení informací. Odbavovací systém bude přijímat platební karty i QR kódy. Firma plánuje koupit ještě jeden menší autobus, který poslouží k odbavení přetíženého sídliště Sychrov. Jízdní řády, které vejdou v platnost v prosinci, přinášejí mnohé novinky. Spolu s nimi vyjede kompletně obnovený vozový park.