Hasiči zachraňovali paraglidistu ze stromu

foto: HZS JMK

BLANSKO – Ve středu havaroval při paraglidingu u obce Žerůtky na Blanensku muž, který uvízl se svým paraglidingovým křídlem v koruně stromu. Vyvázl z nehody bez zranění.

Čtyři jednotky hasičů vyjížděly k záchraně před 18. hodinou. „Operační důstojník k místu události vyslal dobrovolnou jednotku z Lysic, profesionální jednotky z Blanska a Kunštátu a lezecké družstvo z centrální hasičské stanice Brno-Lidická. První jednotka dorazila k místu události za třináct minut a zjistila, že muž je zachycen na stromě ve výšce asi 12 metrů,“ popsal Filip Venclovský, mluvčí hasičů Jihomoravského kraje. Hasiči připravili lezecké vybavení a jeden z nich vyšplhal k paraglidistovi a zajistil ho. Za necelých 25 minut od příjezdu první jednotky se muže podařilo zachránit. Záchranáři poté muže vyšetřili a konstatovali, že neutrpěl žádná zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.