Valmez nabízí živnostníkům peněžní pomoc na zmírnění dopadu koronaviru

Ilustrační foto.

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Těm, kterých se dotkla vládní nařízení o zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách, nabízí město Valašské Meziříčí peněžitou pomoc ve výši maximálně deset tisíc korun. Je však nutné splnit určité podmínky.

„Koronavirová pandemie a opatření s ní související se neblaze dotýkají také živnostníků ve Valašském Meziříčí. I když by jejich ztráty vyvolané uzavřením provozoven měl primárně sanovat stát, rozhodli jsme se jim v této nelehké době pomoci,“ objasňuje starosta Robert Stržínek. Mezi předem stanovené podmínky patří například limit celkového obratu, adresa i sídlo provozovny na území města, žádná evidence na Úřadu práce nebo užití peněžité pomoci na věci související s povoláním. O přidělení peněz pak rozhodne rada města, která má vyčleněny tři miliony korun.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Žádost mohou podnikatelé podávat od 26. dubna do 6. května, a to pomocí datové schránky, poštou, vložením do schránky umístěné před budovou Městského úřadu nebo pomocí emailu, který bude mít všechny náležitosti. O příspěvku se bude rozhodovat průběžně, stejně tak bude vypadat i vyplácení.