Aktuálně z Olomouce: Od května otevře rozárium a botanická zahrada

OLOMOUC – Olomouc se postupně vrací k běžnému fungování. Krizový štáb na středečním jednání rozhodl mimo jiné o otevření dosud nepřístupných částí olomouckých parků a také o prodloužení provozní doby sběrových dvorů na sedm dní v týdnu. Připravují se také pravidla pro návrat běžného provozu MHD.

Krizový štáb města ve středu rozhodl o otevření části dosud uzavřených prostor městských parků. „Symbolicky od prvního května se veřejnosti opět otevře rozárium a botanická zahrada,“ upřesnil primátor Olomouce Mirek Žbánek. Sběrové dvory budou v Olomouci už od tohoto týdne otevřeny v běžné pracovní době, tedy od pondělí do soboty od 9 do 17 hodin, v neděli pak od 9 do 13 hodin. „Rozšířený provoz sběrových dvorů bude i nadále zajišťován ve speciálním režimu, občané musí dodržovat všechna provozní a hygienická opatření,“dodal primátor Mirek Žbánek. Znamená to například to, že do prostor dvora smí vstoupit nebo vjet jen jeden zákazník, který sám dává odpad do příslušných kontejnerů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ke změně dojde i v provozu MHD. Od pondělí 27. dubna přejde linka X, která zajišťuje náhradní spojení hlavního nádraží s centrem města, opět do 15 minutového intervalu. Připravují se rovněž pravidla pro postupný návrat veškerého provozu MHD do standardního režimu.