Fakultní nemocnice u sv. Anny začíná od příštího týdne opět operovat

Zdroj: FNUSA

BRNO – Nemocnice přijala bezpečnostní opatření, které se ukázaly velmi efektivní, proto bude možné od 27. dubna opět začít operovat v běžném provozu.

Nemocnice je jednou z mála v České republice, kde nedošlo k nákaze personálu, i když se stará o nemocné s koronavirem s těžkým průběhem. Na jejich klinice je právě hospitalizováno šest takových případů. „Myslím, že se nám povedlo velmi dobře zvládnout bezpečnost zaměstnanců i pacientů. Vše máme striktně odděleno, personál používá nejvyšší třídu ochranných pomůcek. Všichni zdravotníci na anesteziologicko resuscitační klinice jsou pravidelně testováni a všichni jsou negativní. Jako jedna z prvních nemocnic v ČR jsme instalovali u vchodu do nemocnice termokameru na měření teploty, ostatní vchody jsme pro příchozí uzavřeli. Opatření, která zpočátku vyvolala i negativní reakce, se nyní ukazují jako prozřetelná a účinná,“ uvedl ředitel Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně Vlastimil Vajdák.

Kromě pozitivních pacientů se personál stará také o ty negativní. Ve své péči má 308 hospitalizovaných. Péče o ně probíhá zcela odděleně, nově přijatí jsou izolováni na jednotlivých odděleních, dokud se u nich neprokáže, jestli jsou nakažení nebo právě naopak. Díky tomu, že se snižuje počet nakažených, může nemocnice od 27. dubna přejít k plánovaným operacím. Odborné ambulance se budou stále soustředit na akutní pacienty. Pokud se jedná o ambulantní provoz, doporučuje nemocnice pacientům nejdříve kontaktovat svého lékaře k domluvení podrobností.