Frýdek-Místek: Do MHD od května opět předními dveřmi

Foto: Řidiče bude v městské MHD oddělovat od cestujících plastová stěna

FRÝDEK-MÍSTEK – S postupným rozvolňováním krizových opatření spojených s pandemií koronaviru se začínají některé věci pomalu vracet k normálu. Od 1. května budou cestující do autobusů MHD opět nastupovat pouze předními dveřmi a hradit jízdné, vyjma držitelů ODISky s kuponem na MHD zdarma.

„Řidiče bude od přímého kontaktu s cestujícími chránit plastová stěna. Lidé by přesto měli jízdné platit prostřednictvím karty ODIS nebo bankovními kartami, což je rychlé a bezpečné,“ vyzývá cestující náměstek primátora Karel Deutscher s tím, že platit je možné i v hotovosti, nicméně by cestující v tomto případě měli mít nachystanou přesnou částkou. To přispěje nejen k rychlejšímu odbavení, ale také k omezení kontaktu s řidičem. Jízdné v městských autobusech je jednotné a činí za dospělého deset korun a za nezletilé ve věku od šesti do patnácti let pak pět korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při cestování MHD je i nadále nutné chránit si nos a ústa rouškou nebo šátkem. Doporučeny jsou také rukavice. Cestující se v MHD mohou cítit bezpečně, protože společnost ČSAD, která pro město zajišťuje městskou hromadnou dopravu, autobusy pravidelně dezinfikuje ionizací, tedy ozonem.

V návaznosti na uvolnění vládních opatření chce město opět najet na běžné jízdní řády. „V současné době se jezdí podle výlukových jízdních řádů. Od května bychom ale chtěli dopravu vrátit do normálu, nebo jezdit alespoň v prázdninovém režimu,“ dodal náměstek Karel Deutscher. Konečné rozhodnutí je ale na dopravci, tedy společnosti ČSAD, která kvůli nedostatku řidičů před časem výlukové jízdní řády zavedla. Město však slibuje, že bude občany o změně jízdních řádů obratem informovat.