Řidič srazil v Kvasicích motorkáře a ujel. Když se vrátil, nadýchal 2,64 promile

Foto: Policie ČR

KVASICE – Dopravní nehoda v Kvasicích si vyžádala zranění sedmašedesátiletého motorkáře. Srazil ho řidič škodovky, který po nehodě ujel. Když se po chvíli vrátil pěšky, nadýchal přes 2,5 promile. Zraněný motorkář skončil v nemocnici.

K nehodě došlo dnes dopoledne v Kvasicích krátce před desátou na čtyřramenné křižovatce ulic Dolní, Kroměřížská, A. Dohnala a Horní. „Pětapadesátiletý řidič vozidla značky Škoda Felicia jel vedlejší ulicí A. Dohnala. V křižovatce pak hodlal odbočit vpravo na hlavní komunikaci. Nedal při tom ale přednost v jízdě řidiči malého motocyklu značky TGB, který jel zleva po hlavní silnici a křižovatkou hodlal projet v přímém směru. Došlo tak ke střetu, po kterém motorkář vyjel mimo cestu, kde narazil do jedné z budov a následně spadl na zem,“ popsala nehodu policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidič škodovky sice po nehodě zastavil, následně ale nasedl do auta a přejel do vedlejší ulice, kde vůz odstavil. „O několik minut později se pěšky na místo vrátil. Dopravní policisté u něj provedli dechovou zkoušku na alkohol. Nadýchal 2,64 promile. Tvrdil, že alkohol popíjel až po nehodě. Hlídka ho proto vyzvala, aby se podrobil lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem krve, což učinil,“ sdělila Kyšnerová.

Řidič motocyklu utrpěl při nehodě zranění, se kterým ho přivolaní záchranáři převezli do nemocnice v Kroměříži. Jeho dechová zkouška byla negativní.