Hasiči skončili s pomocí v domově v Břevnici, pomáhali tady skoro měsíc

Zázemí hasičů před domovem v Břevnici. Hasiči tu pomáhali téměř měsíc. Foto: HZS Kraje Vysočina

HAVLÍČKOBRODSKO – Úderem pondělní sedmé hodiny ranní 27. dubna ukončili havlíčkobrodští profesionální hasiči svoji činnost v domově se zvláštním režimem v Břevnici na Havlíčkobrodsku. Pomáhat zdravotnickému personálu s chodem domova začali v úterý 31. března.

Jejich pomoc byla ryze nezdravotnická. „Zajišťovali například dezinfikování prostor, roznášení stravy a běžnou údržbu domova. K dispozici zdravotnickému personálu a klientům byli vždy tři příslušníci v nepřetržité službě. Směny se střídaly po 24 hodinách,“ připomněla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po každém opuštění domova hasiči prošli důkladnou dezinfekcí. Kromě ochranných pomůcek měli na místě i týlový kontejner a stany. Díky týlovému kontejneru byli hasiči zcela soběstační, protože v něm měli veškeré potřebné zázemí. Dva stany hasičů zůstanou v areálu domova i nadále k dispozici personálu a budou sloužit k dezinfekci. Všech devět hasičů dnes bude otestováno PCR testem.

V domově hasiči začali pomáhat po neúspěšném vyjednávání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka s Armádou ČR o nasazení sil a prostředků.
„Hasičům, kteří v domově pomáhali, bych chtěl poděkovat. Odvedli velký kus práce. Od samotného začátku jsme si uvědomovali, že naši lidé se budou pohybovat v prostředí, které je maximálně infekční a přijali jsme veškeré možné kroky, abychom eliminovali možnost jejich nákazy. Jsem opravdu rád, že jsme mohli pomoci Kraji Vysočina se zabezpečením chodu domova a přispěli tak k řešení problému, který náhle s chodem domova vyvstal. Dostáli jsme tak našemu slibu, že vždy a všude pomůžeme občanům, když nás budou potřebovat,“ uvedl ředitel HZS Kraje Vysočina Jiří Němec.