Havířov opravil pět zdravotních středisek za téměř 100 milionů korun

Ilustrační foto.

HAVÍŘOV – Město Havířov nechalo opravit pět zdravotních středisek. Nechyběly ani sanace prostor. Celkem za opravy a sanace město zaplatilo 97 milionů korun, které byly čerpány z Fondu nájemního bydlení.

Jak zdravotníci, tak pacienti se dočkali kvalitnějších prostor s komfortnějším prostředím. Sanace zdravotních středisek trvala téměř 13 měsíců. Proběhly také sanace zdravotních zařízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Sanace probíhaly od ledna roku 2019, dokončeny byly v dubnu letošního roku. Musím ocenit vstřícnost lékařů, pacientů i nájemců. I když se museli všichni dočasně přizpůsobit stavebnímu ruchu a pracovat ve ztížených podmínkách. Výsledek shodně ocenili nejen lékaři, ale především pacienti,“ popsal Róbert Masarovič z města.

Město muselo odstranit statické závady nosných konstrukcí, opravit hydroizolaci, zateplit obvodové pláště a střechy, vyměnit okna, opravit venkovní zídky a schodiště, ale také položit dlažby či opravit okapové chodníky. Nově má všech pět zdravotních zařízení jednotný moderní design.

Opravena byla zdravotní střediska na ulici Dlouhá a Studentská v havířovské části Podlesí, zdravotní středisko na ulici J. Gagarina v Bludovicích, zdravotní středisko na ulici Budovatelů v Suché a zdravotní středisko na ulici Generála Svobody v místní části Šumbark.