Letečtí záchranáři vzlétají častěji než v uplynulých letech

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V Hasičské záchranné službě Jihomoravského kraje slouží letečtí záchranáři, kteří využívají vrtulník policie.  V letošním roce je počet jejich zásahů nadprůměrný.

Vrtulník BELL 412 Letecké služby policie je umístěný na letecké základně Brno-Tuřany a ve službě se na něm pravidelně střídá 24 leteckých hasičských záchranářů. Jejich operační rádius pokrývá nejen Jihomoravský kraj, ale také Vysočinu, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský a Pardubický kraj. V letošním roce je počet jejich nasazení nadprůměrný. „K 23. dubnu evidujeme již 13 vzletů vrtulníku. Z toho v 8 případech zasahovali letečtí záchranáři u požáru a v 5 případech se jednalo o záchranu osob z výšky, vody, nepřístupného terénu apod. Letošním rekordem jsou pak tři vzlety během jednoho dne, kdy jihomoravští letečtí záchranáři zasahovali při hašení požárů na Vysočině,“ uvedl tiskový mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. V uplynulém roce bylo za celý rok 22 vzletů a z toho v 6 případech se jednalo o požár porostu. V roce 2018 zasahovali letečtí záchranáři celkem v 21 případech.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: HZS JMK